Krišjāņa Valdemāra iela 118
Rīga, Latvija

Fonds sniedz palīdzību cilvēkiem ar funkcionālajiem traucējumiem un biedrībai “Sports ikvienam” projekta galvenajam iniciatoram Dāvim Siminaitim, turpināt iesākto. Biedrība “Sports ikvienam” ir iegādājusies speciālos skriešanas ratus, kas cilvēkiem palīdz ne tikai attīstīt vispārējās sporta iemaņas, bet sniedz iespēju piedalīties sporta pasākumos, gūt pozitīvas emocijas un dzīvesprieku!

Viņa komanda bija viena no lielākajām, kas “Rimi” Rīgas maratonā startēs iekļaujošajā maratonā. Ja cilvēkam ir funkcionāli traucējumi, tas nenozīmē, ka viņš nevar piedalīties maratonā. Iekļaujošais maratons ir katram cilvēkam pēc spējām. To Dāvis rāda ar savu piemēru, kuram seko daudzi. Pērn komandā kopā ar viņu bija 35 cilvēki, un arī šogad 2024. gadā dalībnieku skaits nav sarucis.

Katram dalībniekam ir savi izaicinājumi un galvenais, ka viņi piedalās un gūst pozitīvas emocijas. Ja piedalās visa ģimene, tas ir lieliski! Pats svarīgākais ir likt sajust savam cilvēkam, skrējiena partnerim prieku, ka šī diena ir savādāka nekā viņa ikdienas rutīna. Savukārt cilvēka ar funkcionāliem traucējumiem asistentam dalība maratonā nav, lai uzstādītu savus rekordus – to viņš var darīt individuāli. Tas viņam nav tikai skrējiens, tā ir saruna visas distances garumā, lai partnerim, cilvēkam ar funkcionāliem traucējumiem būtu interesanti.

 

Pateicoties Fonda ziedojumam 2000 eiro apmērā, biedrība iegādājās speciālus skriešanas ratus, kur katrs dalībnieks, kā arī asistents, kurš skrien ar šiem ratiem, var vairāk izbaudīt skriešanas procesu. Galvenais iekļaujošajā maratonā un skrējienā ir radīt prieku un labas emocijas.