Maijas diagnoze – multiplā jeb izkaisītā skleroze. Multiplā skleroze ir autoimūna slimība. Tas nozīmē, ka organisms neatšķir savējās no svešām šūnām, tāpēc uzbrūk arī savējām. Slimības gadījumā uzbrukums ir vērsts pret mielīna apvalku, kas sargā vairākas nervu šūnas (demielinizācija). Paša cilvēka imūnsistēma uzbrūk mielīna apvalkam, kas darbojas kā aizsargs, sedzot nervu šķiedras. Uzbrukuma rezultātā tiek traucēta nervu signālu kustība, iespējams, tā pat tiek apturēta pilnībā. Ir gadījumi, kad tiek bojātas arī pašas nervu šķiedras.
Medikamenti Maijai šajā slimības stadijā vairs nepalīdz, jo nav sākti lietot sākotnējā saslimšanas posmā trīsdesmit gadus atpakaļ, tādēļ šobrīd ļoti būtiska ir rehabilitācija, kas palīdz stiprināt ķermeni gan fiziski, gan garīgi.
2015. gada vasaras sākumā Maija ar labdarības fonda LNK Charity Fund atbalstu izgāja rehabilitācijas kursu, kas ļoti uzlaboja viņas psihoemocionālo un fizisko stāvokli, arī 2016.gadā bija iespēja ar sponsoru atbalstu apmeklēt 10 dienu rehabilitācijas kursu “Sanare KRC Jaunķemeri”, kas ievērojami uzlaboja Maijas psihoemocionālo stāvokli un fiziskās spējas.
Taču joprojām sieveitei nepieciešama otra cilvēka palīdzība, jo ne visu spēj izdarīt pašas spēkiem. Telpās Maija pārvietojas ar rollatora palīdzību, savukārt ārpus mājas ratiņkrēslā. Maija cīnās – krīt un ceļās burtiskā nozīmē. Arī šovasar LNK Charity Fund sniedz finansiālu atbalstu, lai Maija spētu iziet speciālu ārstniecības programmu rehabilitācijas centrā “Sanare – KRC Jaunķemeri”.
LNK Charity Fund finansējums: 490 EUR